Koulení kola z Lednice do Brna
V Blansku dne 8.10.2006

Podle staré brněnské pověsti se roku 1636 vsadil zručný kolář Jiří Birk v šenku nad džbánkem dobrého moravského vína, že za svítání porazí strom, vyrobí z něj kolo a dokulí jej z Lednice k městským branám Brna dříve, než slunce za jeho hradby zapadne. V jeho stopách vyrazil po 370 letech i náš team Horizont KOULA Novák.
Na 67 kilometrů dlouhou trať linoucí se malebnou krajinou luk, vinic a hájů jižní Moravy pod siluetou Pálavy skrze Pavlov, Strachotín, Pouzdřany, Vranovice, Židlochovice, Rajhradice od zámku v Lednici k brněnské radnici se v zářivě žlutých dresech vydala i čtveřice našich reprezentantů.
Abychom nedali příležitost k diskvalifikaci hned při prezentaci, neboť pravidla umožňovala účast pouze trojici, tak jsme toho nejmenšího z nás zatajili. Nepřihlášený Štěpán pak celou trasu absolvoval tlačen v kočáře.
-Dy-
|